"כשאתה נכנס למשפחה מרגישים את החוסר" – הכירו את פרויקט "אמיצים"

מאת דן גילמן (ניוטוב)

Photographee.eu/shutterstock.com
Photographee.eu/shutterstock.com

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

השבוע נפתחה תכנית הכשרה לבני ובנות השירות הלאומי- אזרחי מהעמותות בת-עמי, אגודה להתנדבות ושלומית, שבחרו לעשות את שנת השירות שלהם בפרויקט 'אמיצים'.

מדובר בפרויקט חדש המעניק תמיכה ומענה לאלמנות, אלמנים ויתומים צעירים. אותן משפחות מהקהילה שיקיריהן נפטרו ממחלה, תאונה וכיוצ"ב (ולא מפעולות האיבה) ומתמודדות לבדן עם האובדן. אמיצים' הינו מיזם משותף של רשות השירות הלאומי אזרחי, הרשות לביטחון קהילתי ועמותת אמיצים, שהוקם מתוך הצורך לתת מענה למשפחות שכולות על רקע אזרחי.

הודיה אגרבלי, בת שירות בשנתה השנייה דרך עמותת 'שילת', תתחיל השנה את התנדבותה בארגון אמיצים לאחר שבשנת ההתנדבות הראשונה ליוותה משפחה שכולה, "בשנה שעברה רכזת השירות שלי הציע לי ולבת שירות נוספת ללוות משפחה שכולה, יום בשבוע לכמה שעות אחה"צ, כמובן שמיד הסכמנו" מספרת הודיה. "מדובר במשפחות מתפקדות, וכלפי חוץ הכל נראה בסדר, אבל כשאתה נכנס למשפחה מרגישים את החוסר. אנחנו כמובן לא יכולות למלא את החוסר של ההורה שאיננו, אבל אנחנו יכולות להיות שם בשביל הילד. לאחר המפגש אצל המשפחה היינו יושבות שעתיים עם פסיכולוגית ומדברות על התהליך, זה בעצם היה הפיילוט למיזם החדש."

השנה זה הופך לתקן שירות רשמי וכ- 15 בנות שירות לאומי עוברות השבוע חמישה ימי הכשרה, לקראת שנת השירות הקרובה. "בשבוע האחרון אנחנו עוברות הכשרה וליווי מקצועי מהבוקר עד הערב. הרצאות שיחות וסדנאות הכנה עם פסיכולוגיות ומומחיות לאסטרטגיות למידה ורכישת מיומנויות, כדי שנגיע מוכנות לשנה הקרובה ונוכל לקדם את הילד ואת צרכי המשפחה" הודיה מסכמת.

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי – אזרחי, הגיע לבקר בהכשרה ולברך את בני ובנות השירות: "אנו נרגשים לקחת חלק בפרויקט 'אמיצים' ובטוחים שבני ובנות השירות שייקחו חלק יסייעו ויתרמו תרומה משמעותית. אנו פועלים רבות למען קידום והכשרת בני ובנות השירות הלאומי בכל התחומים ומאחלים הצלחה רבה לכלל המתנדבים ובטוחים שיתרמו רבות בשנה זו בחזית החברתית במדינה."

צילום: רשות השירות הלאומי- אזרחי
צילום: רשות השירות הלאומי- אזרחי

השארת תגובה

רוצים לקבל ידיעות חיוביות במהלך השבוע ?

חדשות מרגשות - NewTov

שוקמה המכוורת החדשה

באוקטובר 2020, בשעות הערב המאוחרות, גילתה הדבוראית הוותיקה נגה ראובן (70) כי המכוורת שהקימה לפני

מי אנחנו?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

רוצים שהשבוע שלכם יהיה חיובי?

דילוג לתוכן