איציק סעידיאן שב להכרה

מאת דור ישראל (מערכת ניוטוב)

YouTube
YouTube

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

אמש, איציק סעידיאן בן ה-26, לוחם גדוד 13 לשעבר של גולני, שב להכרה לאחר שב-12 באפריל הצית את עצמו אל מול אגף השיקום בפתח תקווה.

במשך חמישה חודשים, סעידיאן היה בבית החולים שיבא, כשהוא מורדם ומונשם במצב אנוש עקב השריפה, ומשפחתו נכחו סביב מיטתו באופן קבוע. השיפור ככל כנראה חל עקב הורדת המינונים של התרופות, שבזכות הורדות אלו החלו להיות תגובות חיצוניות של איציק בעזרת הידיים והעיניים. 

"הוא לא מזהה, לא מצליח להתבטא, רק שאלות של כן ולא. הוא הצליח לתת לי נשיקה עם השפתיים", סיפרה לאה אחותו של איציק.

כזכור, לפני שלושה חודשים גם חל שיפור במצבו כאשר החל לנשום בכוחות עצמו ונותק ממכונת ההנשמה. 

כזכור, איציק היה בעל 25% נכות בלבד עקב השתתפותו במבצע צוק איתן בשנת 2014, והחליט להצית את עצמו לנוכח מה שכינה אטימות המערכת וחוסר הרצון מצידם להעניק לו אחוזי נכות נוספים למרות שהוא הלום קרב. ההחלטה להצית את עצמו אל מול אגף השיקום היא תוצאה של אטימות, חוסר אכפתיות ולאחר שאיציק הרגיש שלא מבינים אותו כאשר ניסה במשך זמן רב להעלות את אחוזי נכותו. 

הפעולה של סעידיאן הציתה מחאה נרחבת בציבור, ובקרב נכי צה"ל בפרט, על הטיפול הלקוי של משרד הביטחון בנושא. מטעם משרד הבטחון הוחלט להקים את רפורמת ״בנפש אחת״ המשפרת את היחס להלומי קרב, בנוסף לכך, בעקבות האירוע הוחלט במשרד הביטחון על הקמת צוות בדיקה בנושא ולסייע לאיציק ולבני משפחתו. כמו כן,  הוחלט שיש  לבחון שינוי סעיפי המבחן לקביעת אחוזי נכות בעקבות פוסט טראומה, לפעול לקיצור משמעותי של הליך ההכרה בנכות.

בבית החולים שיבא מסרו כי "חל שיפור במצבו של איציק סעידיאן והוא שב להכרה לפרקים במהלך היום, לאחר שבימים האחרונים החלו הרופאים להוריד את מינון תרופות ההרדמה שניתנו לו. תהליך החזרה להכרה מלאה צפוי להיות ארוך ומורכב. מצבו של איציק סעידיאן מוגדר קשה והוא ימשיך בטיפול ביחידת הכוויות הלאומית בשיבא".

השארת תגובה

רוצים לקבל ידיעות חיוביות במהלך השבוע ?

חדשות מרגשות - NewTov

שוקמה המכוורת החדשה

באוקטובר 2020, בשעות הערב המאוחרות, גילתה הדבוראית הוותיקה נגה ראובן (70) כי המכוורת שהקימה לפני

מי אנחנו?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

רוצים שהשבוע שלכם יהיה חיובי?

דילוג לתוכן