שמחה לילד

מאת דן גילמן (ניוטוב)

תמונה 2

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

"מבחוץ אני שונה אבל מבפנים אני אותו הדבר" אומרת טל בת ה- 16, נערה הסובלת מתסמונת נדירה המעוותת את פניה,
"עכשיו אני רק צריכה שכולם ידעו את זה. שיש בי הרבה יותר מאיך שאני נראית וזה- לא פשוט בכלל. למזלי אני ב'שמחה לילד' ואני מרגישה איך אני צומחת להיות האדם שאני רוצה ויכולה להיות".

ילדים החולים במחלות קשות וכרוניות החיים עם נכויות מורכבות, עם קוגניציה תקינה, מתקשים לחוות ילדות כיתר הילדים הבריאים. עבור רבים מהם המחלה מכתיבה ומשפיעה על כל מעגלי חייהם, על הוריהם ואחיהם ובני המשפחה המורחבת. נוכחות המחלה, בעיקר כשהיא פעילה ומצריכה טיפולים או אשפוזים, משפיעה על ביטחונם העצמי, תחושת המסוגלות ועל יכולותיהם ליצור קשרים חברתיים ולהביא לידי ביטוי את אישיותם, יכולותיהם וכישוריהם. לאור הקוגניציה התקינה שלהם, הם לומדים בבתי ספר רגילים.

עמותת שמחה לילד הינה עמותה ישראלית שהוקמה בשנת 2004 עבור ילדים ובני נוער בגילאי 6-18, המתמודדים עם מחלות כרוניות ונכויות מורכבות, במטרה להעניק להם כלים לצמיחה והתפתחות בכל מעגלי חייהם, על אף אתגרי המחלה ומגבלותיה.
באמצעות מתנדבים העמותה מעניקה לילדים אלו אפשרות למצות את הפוטנציאל הגלום בהם, למרות האתגרים ולחיות חיים מלאים כאזרחים שווים ותורמים בקהילה.

מודל הפעילות – לכל ילד מותאם תהליך ליווי אישי וקבוצתי, המעניק מענה לצרכיו האישיים והחברתיים ולרצונותיו. תהליך הליווי נבנה עבור כל חניך, ע"י אנשי מקצוע מתחום העבודה הסוציאלית והפסיכולוגיה ומלווה ע"י רופא.

"שמחה לילד" מפעילה 4 סניפים אזוריים: צפון, מרכז, דרום וירושלים ובהם פעילים למעלה מ- 350 חניכים המתמודדים עם מחלות ונכויות ולמעלה מ- 600 בני נוער המתנדבים כחונכים.

הפעילות השבועית כוללת מפגשי חונכות אישיים והפעילות החודשית כוללת מפגשים חברתיים מעצימים עם קבוצת השווים. במהלך השנה מקיימת העמותה טיולי שטח מאתגרים, מחנות קיץ וחורף ייחודיים וכן אירועי שיא חווייתיים המתוגברים ע"י למעלה מ- 1,000 מתנדבי העמותה.
הפעילות הקבוצתית – לכל חניך יש קבוצת חונכות, החניך והחונך משתייכים לקבוצה אשר מקנה לילד מסגרת חברתית ייחודית וקבועה אליה הוא משתייך. כל אחת מקבוצות החונכות מלווה רכז קבוצה המודרך על ידי עובדת סוציאלית. מידי חודש וחצי מתקיימת פעילות קבוצתית המהווה הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים בין החניכים ולחיזוק השייכות לקבוצה ולמטרותיה.

ליווי משפחות החניכים:
ההורים נושאים בנטל הטיפול היומיומי בילדם המתמודד עם מחלה כרונית קשה או נכות. תקופה זו העמידה בפני ההורים ובפני האחים אתגרים מגוונים, מעבר להתמודדות שהיא מנת חלקם בימים כתיקונם. "שמחה לילד" המשיכה ללוות את ההורים והאחים גם באופן מקוון ואנשי המקצוע שבסניפים, רכזים ועובדות סוציאליות, העניקו תמיכה מקצועית, רגשית וחברתית למשפחות.
בנוסף, המשפחות נטלו חלק במגוון פעילויות מקוונות, מעשירות וחווייתיות באמצעות הזום, כגון סדנאות מרתקות, מופעים עם אמנים מהשורה הראשונה, הרצאות סוחפות והופעות.

" שמחה לילד" פיתחה מודל ייחודי, שבאמצעותו היא מעצימה ילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות, קשות ומורכבות ומאפשרת להם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, באמצעות בני נוער המתנדבים ללוות אותם ובפיקוח אנשי מקצוע.
"שמחה לילד" נשענת במרבית תקציבה על תרומות ולכן זקוקה לתמיכה של הציבור, חברות וקרנות פילנטרופיות.
QR לתרומות: 

תגובה אחת

  1. מאור הגב

    תרמתי, איזה כיף לקרוא!
    המשיכו בעשייה 🙂

השארת תגובה

תגובה אחת

  1. מאור הגב

    תרמתי, איזה כיף לקרוא!
    המשיכו בעשייה 🙂

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן