שירן רוקבן shiran_rokban_artist

מאת יעל גרודזינסקי (ניוטוב)

צילום רביע באשא
צילום רביע באשא

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

שירן רוקבן בת 40, אמא לחמישה, מתל אביב.

“את חייבת לעבור למצלמה אמיתית" – לפני חמש שנים אמרו לה את המשפט הזה ומאז הכל היסטוריה.
החל מאוקטובר 2016 שירן חיה על גרף התרגשות בלתי פוסק, ניסוי וטעייה ותשוקה ענקית לתחום עטפה את הכל.

שירן מספרת כי מאז שהיא זוכרת את עצמה היא כותבת ומציירת וכיום – הכל משתלב ביחד: מציירת במצלמה ומוסיפה מחשבות, היא תמיד רואה הכל בעדשה רחבה – מה שלימד אותה לראות טוב יותר את כל הפרטים, כמו העדשה כך גם העשייה בחייה. טיפ קטן למי שסובל מהפרעת קשה – עשו המון בו זמנית, לכו הפוך על הפוך ואז תתחילו ליהנות ממנה ולא לסבול.

כיום שירן עצמאית, בעלת עסק פרטי, מלמדת צילום באופן פרטני או בקבוצות, מעבירה סדנאות סטורי – טלר (סיפור צילום רחוב), מרצה לכתיבה צילומית. עושה פרויקטים עם ארגון האמנה א.ד.נ.מ עם הקרן לידידות, מתנדבת לפרויקטים של צילום ב"אורות של תקווה" לילדים חולי סרטן. בנוסף לוקחת חלק בפרויקטים של העצמה נשית, צילומי תדמית, להקות ועוד.

אחד מהפרויקטים המקסימים בהם היא שותפה כבר מספר שנים הוא ה"אוטוגרפרס" שהוקם ע"י קרן אור, שם מתעדים ומספרים את סיפורם של אנשי השראה וטרנים, ניצולי שואה, אנשי דת ועוד, מגיעים לכל פינה בארץ כשהמטרה העיקרית היא להוקיר תודה ולספר את סיפורם.

שירן הציגה בלא מעט תערוכות במהלך השנים ביניהם התערוכה "עדות מקומית".
מספרת: "כצלמת רחוב ההשראה שלי היא כל אדם שאני פוגשת, אנשים מרתקים אותי, מסקרנים אותי, והילדים שלי… ועם כל ילד נולד לי עוד לב- וסיבולת הלב רואה שלי מתעצמת בזכותם. הם מלווים אותי לא אחת לעבודה. לא מעט אמנים השפיעו עליי בדרך, כשהמוסיקה תפסה שם חלק נכבד, מאידית פיאף ועד זפלין, אך הבולט מבין כולם הוא קורט קוביין, יוצר אמיתי נטול מניירות מלא באמירה ופשוט. יש נטייה של אנשים היום לסבך דברים…לכן הפשוט תמיד משך אותי, יצרי ואמיתי."

אחד המשפטים שקורט ציטט מניל יאנג מלווים אותי בהסתכלות על העולם: "You better to burn out then fade away"

שירן חולמת לצאת למסע בכל מיני אזורי קרב בין צבאי כמו בסוריה לבין קרבות הישרדות כמו בפאבלות שבברזיל, לחוות להיות ולספר, מספרת: "חברה פעם אמרה לי שאני אופטימית על גבול החסרת אחריות… אם הגבול נראה ככה אופטימי…מוכנה למג"ב את עצמי מרגע זה".

לינק לדף האינסטגרם של שירן

צילום רביע באשא
צילום רביע באשא
צילום רביע באשא

 

השארת תגובה

רוצים לקבל ידיעות חיוביות במהלך השבוע ?

מי אנחנו?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד

רוצים שהשבוע שלכם יהיה חיובי?

דילוג לתוכן